Archive - 2017

Tarih

Ekim 18th

Esnafım, kalfalık ile ustalık belgelerim yok, mesleğimle ilgili alanda iş yeri açabilir miyim?

Millî Eğitim Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle, esnaf olarak çalışanların kalfalık ile ustalık belgelerini alarak meslekleriyle ilgili alanlarda iş yeri açmasına imkan tanınacak.

Nisan 10th

Kalkınma Bakanlığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi Giriş

Kalkınma Bakanlığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi Giriş Yapmak için Ekrana Ya da Aşağıda Bulunan Linke Tıklayınız

Kalkınma Bakanlığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi Giriş için Tıklayınız

Mart 2nd

İkametgah evrakı e-Devlet üzerinden alınabiliyor mu?

TÜRKSAT, ikametgah evrakının artık e-Devlet üzerinden alınabileceğini açıkladı.

TÜRKSAT'tan yapılan yazılı açıklamada, ikametgah belgelerinin, nüfus müdürlüğüne veya muhtarlığa gitmeden turkiye.gov.tr adresinden temin edilmesine başlandığı bildirildi.

İkametgah belgesinin üzerindeki barkodun e-Devlet Kapısı'ndan doğrulanabileceği belirtilen açıklamada, böylece belgelerin doğruluğu ve geçerliliğinin de garanti altına alınacağı, bürokratik iş ve işlemleri azaltan hizmetin 7 gün 24 saat işlem yapabilme kolaylığı sağlayacağı kaydedildi.

E Devlet Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulamak için Tıklayınız

Şubat 24th

Turkiye.gov.tr'den hangi belgeler alınabiliyor?

Yapılan düzenlemeye göre, vatandaşlar e-Devlet kapısından, çocukları ve ana babalarına ait nüfus kayıt örnekleri ile ergin olmayan çocuklarına ait ikametgah bilgilerini sorgulayabilecek ve buradan alınan belgeler nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahip olacak.

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre, vatandaşlar e-Devlet kapısından yani turkiye.gov.tr'den iki belge daha alabilecek.

Yapılan düzenlemeye göre, vatandaşlar e-Devlet kapısından, çocukları ve ana babalarına ait nüfus kayıt örnekleri ile ergin olmayan çocuklarına ait ikametgah bilgilerini sorgulayabilecek ve buradan alınan belgeler nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahip olacak

İŞTE RESMİ GAZETEDE YER ALAN DÜZENLEME

Karar Sayısı : 2017/9895

Son yorumlar